18:00 - 23:00

21. May - 21. May

Eesti Rahvusraamatukogu Narva mnt 11

Eesti Rahvusraamatukogu kutsub sind kogu perega Muuseumiööl külla! Kõik tegevused on tasuta.

 • 00–23.00 – pane end videomängudes proovile
  0. korrus
 • 00–23.00– õpi selgeks lihtsamad lauamängud koos Brain Gamesi juhendajatega
  II korruse õppeklass
 • 00–23.00 – aja piire taga “Kaardistatud unistustes”
  II korruse lugemissaal
 • 30–18.50– jalutuskäik Tammsaare muuseumist (Koidula 12 A) rahvusraamatukokku (Narva mnt 11) koos Jaak Juskega
  Kogunemine muuseumi ees.
 • 00–20.00– naudi Reigo Ahvena trummikontserti ja löö ka ise rütmi kaasa*
  RaRa lava
 • 15–20.35– jalutuskäik rahvusraamatukogust (Narva mnt 11) Tammsaare muuseumisse (Koidula 12 A) koos Jaak Juskega
  Kogunemine raamatukogu ees.
 • 30–23.00– vinüülplaate keerutab Heidy Purga
  RaRa lava

RaRa koostöös videomängude muuseumiga LVLup! kutsub sind lugude ja mängude kaudu unistama.
Millal sa üldse viimati videomänge mängisid? Tule ja mängi: üksi, sõbraga, lapsega või kasvõi vanaemaga võidu selliseid legendaarseid mänge nagu Street Fighter 2, Tekken, Pacman, Super Mario Speedrun või Tetris. Kohal on ka videomängude muuseumi mänguprofid, kes on iga hetk valmis muuseumiöölastega lahingusse astuma. Kui suudad neid võita, anname sulle auhinna!

Reigo Ahvena trummikontsert
Muuseumiööl kõlab rahvusraamatukogus trummimuusika. Eesti ühe silmapaistvama trummari Reigo Ahvena juhendamisel saab ka ise muusikat teha ning uurida, milliseid rütme saab välja võluda raamatutest.  

Kaardistatud unistused
Unistada võib ju puhkusereisist, aga kas teadsid, et unistada võib ka lihtsast maakaardist? Või mõnda kaarti uurides? Vanad ja uued piirid riikide ja ideede vahel annavad meile palju infot mineviku ja tuleviku kohta, mis vajaks meenutamist, üles leidmist, päästmist või avastamist. Tule ja heida piiridega unistustele pilk peale rahvusraamatukogu kaardikogus!
Põnevad lauamängud
Erinevatesse unistus- ja fantaasiamaailmadesse viivad meid muuseumiööl ka lauamängud. Võtke sõbrad kaasa ja nautige tavalise lõunal- või kinoskäigu asemel hoopis koletistega võitlemist, linnade ja raudteede ehitamist või midagi muud vähem igapäevast. Kehastuge kas või korraks kellekski teiseks!

Muuseumiööl on põnev ka teekond, mida läbid liikudes ühest kohast teise.
Tammsaare muuseumist rahvusraamatukokku ning tagasi saadab sind ajaloolane Jaak Juske. Tee peal otsite üles kadunud Härjapea jõe ja läbi Kadrioru kulgenud raudtee. Jaak räägib ka piirkonna kujunemisest ja muutumistest ajas. Saad teada, kuidas tööstushoonest on saanud raamatukogu ning kuhu on kadunud kunagised laulupeoplatsid.

Lisaks on avatud väljapanekud “Unistus parimast helikandjast“ ja unistustest raamatutes. Kas unistuste lõpp-punkt on materialiseerunud helikonserv? Kas hing saab piisavalt toitu, lugedes teiste inimeste unistustest? Las sünnivad kellegi teise unistustega tutvumise järel sinu enda uued unistused! 
---
* Tähelepanu! Kell 19.00 väljakuulutatud Silver Sepa kontsert “Kuuri alt leitud helid” jääb kahjuks muusiku haigestumise tõttu ära.

Source: https://www.nlib.ee/en/node/9010